Label

Okulumuz, 11 Mayıs 1928 tarihinde “Terzilik ve Kürkçülük Okulu” olarak Sultanahmet Divanyolu’ nda bir binada öğretime başlamıştır.1936-1937 öğretim yılında kültür derslerinin ilave edilmesiyle “Erkek Orta Terzilik Okulu” adını alarak ortaokula dönüştürülmüştür. Sultanahmet’teki binanın ihtiyaca cevap vermemesinden dolayı 1947-1948 öğretim yılında terziliğin moda merkezi olarak bilinen Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan 1883 yılında inşa edilen halen eğitim ve öğretimi sürdürdüğü binasına taşınmıştır.1978-1979 öğretim yılında meslek lisesi statüsü verilen okulumuz “Beyoğlu Terzilik Meslek Lisesi” adını almıştır. 1997-1998 ders yılında tekstil sektöründe gelişen bilim ve teknolojiye paralel olarak binada Anadolu Meslek Lisesi de açılmıştır. Amacı , öğrencilere giyim alanında bilgi ve beceri kazandırmak, bu alandaki iş kollarında çalışabilecek düzeye gelmelerini sağlamak, sektörün ihtiyacına cevap verebilecek şekilde üretime katkıda bulunabilecek ve yönetimde yer alacak eleman yetiştirmek için , bu alanla ilgili üst öğrenim kurumlarına öğrenci yetiştirmektir.

1 kişi bu sayfayı takip ediyor

Tümünü Gör

0 arkadaşın bu sayfayı takip ediyor

Tümünü Gör

İstanbul Ticaret Odası Kız Teknik ve Meslek Lisesi

Okulumuz, 11 Mayıs 1928 tarihinde “Terzilik ve Kürkçülük Okulu” olarak Sultanahmet Divanyolu’ nda bir binada öğretime başlamıştır.1936-1937 öğretim yılında kültür derslerinin ilave edilmesiyle “Erkek Orta Terzilik Okulu” adını alarak ortaokula dönüştürülmüştür.

Sultanahmet’teki binanın ihtiyaca cevap vermemesinden dolayı 1947-1948 öğretim yılında terziliğin moda merkezi olarak bilinen Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan 1883 yılında inşa edilen halen eğitim ve öğretimi sürdürdüğü binasına taşınmıştır.1978-1979 öğretim yılında meslek lisesi statüsü verilen okulumuz “Beyoğlu Terzilik Meslek Lisesi” adını almıştır. 1997-1998 ders yılında tekstil sektöründe gelişen bilim ve teknolojiye paralel olarak binada Anadolu Meslek Lisesi de açılmıştır.

Amacı , öğrencilere giyim alanında bilgi ve beceri kazandırmak, bu alandaki iş kollarında çalışabilecek düzeye gelmelerini sağlamak, sektörün ihtiyacına cevap verebilecek şekilde üretime katkıda bulunabilecek ve yönetimde yer alacak eleman yetiştirmek için , bu alanla ilgili üst öğrenim kurumlarına öğrenci yetiştirmektir.

Şirketinin Profesyonel Alanları

"Sanayii tabanlı meslek odaklı" emekborsasi.com iş arayanlara sosyal medyada iletişim olanaklarıyla kariyer fırsatları sunuyor. Sanayii firmalarının iş ilanları kariyer bölümünde iş arayan meslek sahiplerine duyuruluyor.